O mnie 2017-11-03T23:24:53+00:00

Agnieszka Nowicka – magister położnictwa

Jestem położną, absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2013 roku ukończyłam kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych. Od tego czasu pracuję jako położna rodzinna na terenie: Mosiny, Puszczykowa, Wir, Plewisk. Jestem także edukatorem laktacyjnym (2015r). Ukończyłam studia podyplomowe Holistyczna Opieka Okołoporodowa (2017), zyskując dzięki temu tytuł edukatora seksualnego oraz instruktora masażu Shantala. Posiadam również uprawnienia do wykonywania masażu prenatalnego ( dla kobiet w ciąży), kinesiotapingu w ciąży oraz połogu, pracy z blizną po cięciu cesarskim.

Będąc w ciąży z drugim dzieckiem miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji organizowanej dla położnych „W służbie bociana” . Otoczona szeregiem doświadczonych położnych, pragnących poprawy na salach porodowych, opowiadających z pasją o swojej pracy poczułam, że zawód położnej jest tym co  chcę robić. Podczas rozmów z profesjonalistkami umocniłam się w przekonaniu, że poród jest tak naturalnym procesem, że należy go oddać kobiecie rodzącej. Natomiast personel medyczny – położna powinna wspierać w tym kobietę. Pomagać jej w prawidłowym przygotowaniu się do ciąży, porodu i macierzyństwa. Chcę być położną, która z pasją i oddaniem wspiera kobiety w okresie okołoporodowym. Pragnę być blisko kobiet w ciąży oraz młodych mam by móc swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać je i im pomagać. Okres okołoporodowy jest szczególnym momentem w życiu kobiety i jej najbliższej rodziny. Dlatego bardzo ważne jest by objąć kobietę opieką w sposób holistyczny, całościowy.

Prywatnie mama Patryka i Agatki, najwspanialszych dzieci na świecie ;-). To właśnie z rodziną i przyjaciółmi spędzam wolne chwile, najchętniej z dala od zgiełku miast. Ciesząc się spokojem i pięknym widokiem otaczających nas krajobrazów